В Областна администрация – Русе се проведе дискусията "Не бъди безразличен! Включи се!", организирана от Инициативата "НЕзависими от зависимости", с инициатор журналистът Румен Николаев. Представители на институции, местната власт, образованието, здравеопазването, МВР, обсъдиха мерки за превенция на зависимостите сред младите хора. Участниците се обединиха около позицията, че борбата с наркотиците не е само задача на институциите, а на цялото общество. Родителите, училищата и гражданите трябва да бъдат активна част от усилията за защита на децата. Чуйте повече в репортажа.
Репортаж: Искра Георгиева